Recenzja

Upiorna Noc Halloween recenzja filmu

„Trick’r’Treat” jest chyba najlepszą produkcją, jaka została stworzona na Halloween. Opowiada o pięciu różnych historiach, które są ze sobą powiązane, przy czym rozgrywają się w tym samym miasteczku i o tej samej porze (Noc Duchów). Pojawia się w niej dyrektor szkoły, który ma podwójne oblicze; licealna dziewica, szukająca w owy wieczór „tego jedynego”; stary kierowca autobusu, którego odnajdzie przeszłość; a także grupa dzieciaków,  naśmiewających się z miejscowej dziwaczki; oraz małżeństwo, nieprzestrzegające zasad, dotyczących dyniowatych lampionów. W tę jedną noc, miasteczko okaże się nie tylko miejscem, którego nikt nie chciał uprzednio odwiedzić, ale również mieściną, z której trudno wrócić „w jednym kawałku” lub o zdrowych zmysłach.

Rewelacyjny scenariusz i nietuzinkowy pomysł na poszczególne wątki „Trick’r’Treat”, sprawiają że poziom filmu jest bardzo wysoki. Naprawdę można wyrażać się na jego temat poważnymi, dużymi i pozytywnymi epitetami, gdyż na to w pełni zasługuje. Podzielenie na wielowątkową fabułę sprawia, że w momencie, kiedy wydarzenia się przeplatają i zbliżamy się do finału- serce bije nam już na pełnych obrotach. Historia stopniowo się rozwija i wciąga widza już od pierwszych minut. Film jest nie tyle straszny, co zaskakujący, tudzież sprawia dużo przyjemności wówczas, gdy odkrywa przed nami kolejne tajemnice mrocznego miasteczka. Twórcy filmu zdobyli już bardzo dużo pozytywnych opinii, a także nagród na wielu festiwalach grozy. Myślę, że to nie koniec ich wychwalania, ponieważ to najlepsza propozycja na Halloween, jaką kiedykolwiek stworzono.

Jednym słowem: przy tej produkcji nawet „Piła 6” wypadnie bardzo blado, zaś Zaduszki w tym roku zapowiadają się nadzwyczaj ekscytująco. „Trick’r’Treat” szczerze polecam nie tylko wszystkim fanom kina grozy, ale również zwolennikom innych gatunków filmowych

Tytuł oryginalny: Trick′r′Treat
Produkcja: USA, Kanada
Rok wydania: 2008
Dystrybutor: Warner Bros.
Reżyseria: Michael Dougherty
Scenariusz: Michael Dougherty
Zdjęcia: Glen MacPherson
Muzyka: Douglas Pipes
Obsada: Quinn Lord, Brian Cox, Dylan Baker, Leslie Bibb, Rochelle Aytes
Gatunek: Horror
Czas trwania: 82 min.

Ocena: 9/10

Recenzent: Jakub Lipczik

Publikujący Dawid Nawrocki – jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i możemy publikować te treści.

https://dawidnawrocki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *